Výlety do okolí

Stříbrnice – Kralický Sněžník

Trasa začíná v obci Stříbrnice. U kostela odbočíme na žlutou turistickou značku, která nás dovede na konec obce a odtud pokračujeme prudce vzhůru kolem lyžařského vleku k chatě Návrší. Od chaty jdeme lesní cestou přes rokli potoka Stříbrňák k rozcestí Pod Adéliným pramenem. Z rozcestí vede trasa po modré a červené značce přes sedlo pod Kralickým Sněžníkem až k rozcestí u Sněžné chaty. Dále projdeme kolem sošky slůněte k prameni řeky Moravy až na vrchol hory. Je odtud krásný výhled na celý hřeben Hrubého Jseníku a Orlické hory.

Kunčická hora

Nezalesněný vrchol 943 m.n. m. nedaleko obce Kunčice v oblasti Staroměstska. Z vrcholu hory jsou zajímavé výhledy, především na oblast hlavního hřebene Hrubého Jeseníku s Pradědem a na masív Králického Sněžníku.

Králíky

Výlet začíná na náměstí v obci Králíky, odtud pokračujeme po zelené turistické značce přes malé náměstí ulicemi Růžovou a Karla Čapka na okraj města. Alejí a po louce se dostaneme do lesa až k místu zvanému U laviček. Odtud se vydáme vlevo mírným stoupáním k místu zvanému V Černém dole. Dále jdeme pohodlnou lesní cestou nad údolím Tiché Orlice k silnici na obcí Horní Orlice a stále mírně do kopce, kolem místa U studánky do Horní Hedeče. Trasa výletu dále pokračuje kolem chaty Na Hedeči ke kostelu a klášteru na Mariánském kopci. Od kláštera je krásný výhled na skupinu Suchého vrchu, Kralickou kotlinu a Králíky. Od kláštera se vydáme po zelené turistické značce nejprve schodištěm a poté alejí s kapličkami po obou stranách. Tato alej nás dovede k barokní bráně, kterou projdeme a po chvíli se dostaneme zpět na náměstí v obci Králíky, kde tento výlet končí. Délka trasy je zhruba km.

Staré Město pod Sněžníkem

Výlet začíná ve Starém Městě pod Sněžníkem u železniční stanice a odtud se vydává po žluté turistické značce kolem skladu dřeva proti toku říčky Krupá k můstku a přes něj na křižovatku u hájenky v osadě Květná. Od hájenky vede trasa výletu po silnici vlevo na Novou Seninku, asi po 300m odbočí vpravo a stoupá volným terénem kolem křížku na okraj lesa. Lesní cestou poté stoupáme vzhůru na rozcestí pod Kunčickou horou, kde odbočíme vpravo po červené a dojdeme k Medvědí boudě – rozcestí. Trasa jde dále po červené kolem Růžové lovecké boudy až k chatě Paprsek. Od chaty se vracíme zpět k rozcestí U Paprsku a dále vlevo po zelené značce pokračujeme smrčinou a horskými loukami na kopec Větrov a poté na Starý kopec. Ze Starého kopce trasa výletu prudce klesá polní cestou a lesem na silnici, která vede až ze Starého Města pod Sněžníkem do Malého Vrbna. Na silnici odbočíme vpravo a po asfaltové silničce po proudu Vrbenského potoka přijdeme k zotavovně ministerstva vnitra. Odtud pokračujeme dále kolem pevnůstky až do Starého Města pod Sněžníkem, kde na křižovatce odbočíme vlevo a přes most se dostaneme na náměstí. Z náměstí nás modrá turistická značka dovede zpět k železniční stanici. Délka výletu asi 20 Km.

Jeskyně Na Pomezí

Krápníkové jeskyně u stejnojmenné osady. Jedná se o rozsáhlý krasový labyrint, který byl objeven roku 1936. Jeskyně byly zpřístupněny roku 1950. Podzemní potůček zde vytvářel četná sintrová jezírka. Krápníkovou výzdobou vyniká především Královský dóm a Klenotnice. Jedná se o největší a o nejnavštěvovanější jeskyně Jesenického krasu. Délka zpřístupněných chodeb je 460 m a prohlídka trvá asi 50 minut. Oblast má svéráznou květenu bučin.